PRAKTYKA PRAWNA

POSTEPOWANIE EGZEKUCYJNE W NIEMCZECH:

W celu odzyskania naleznosci nalezy przeprowadzic egzekucje wierzytelności. Dla dluznika niespodziewana egzekucja jest bardzo czesto skuteczna, gdyz dłużnik nie jest ostrzegany o aktualnie przeprowadzanej egzekucji i nie ma przez to czasu na to, próbować ukryć swój majątek.

W zaleznosci od domniemanego majatku dluznika (znany wierzycielowi pracodawca lub inne mienie) mozna posluzyc sie sądem (tzw. Vollstreckungsgericht). Po zlozeniu odpowiedniego podania sąd wydaje odpowiednie postanowienie ktore nalezy doreczyc potecjalnym dluznikom dluznika, np. bankom, pracodawcy, zusowi, ubezpieczycielowi itp. W innych przypadkach mozna posluzyc sie rowniez komornikiem.

Dłużnik zobowiazany jest do udzielania wierzycielowi wszelkich informacji o swojej sytuacji finansowej jak i do wydania wszystkich dokumentów dotyczących wierzytelności. Niespełnienie tego obowiązku można ukarac kara grzywny, odsetkami oraz nakazem aresztu, do wydania dokumentów dluznika mozna zmusic siła za pomoca organow egzekucyjnych.

Jesli wykonaliscie Panstwo usługe na terenie Niemiec lub sprzedaliscie Panstwo artykuły do Niemiec i klient nie chce zapłacić to w takich wypadkach proponuje Państwu szybką i skuteczna obsługe w sprawie windykacyjnej.

Z doświadczenia weimy iz dluznicy niestety dopiero płacą tym wierzycielom którzy wywierają na nich wiekszą presje. Nasza kancelaria oferuje Państwu ?serwis? z jednej ręki, polegajacy na ponagleniu dluznika i wniesieniu sprawy do sadu.

W sprawach windykacji koszta usługi windykacyjnej naszej kancelarii jak i koszta sądowe można według prawa niemieckiego przeniesc na dłużnika, który zalega z płatnoscią zgodnie z § 286 niemeickiego kodeksu cywilnego.