PRAKTYKA PRAWNA

Ubezpieczenie ochrony prawnej w sprawach karnych oraz w sprawach komunikacyjnych (Verkehrs-Rechtsschutz)

Przy miejscu zamieszkania na terenie Niemiec radzimy zainwestowac w ubezpieczenie ochrony prawnej w sprawach komunikacyjnych (tzw. Verkehrs-Rechtsschutz)!

Ubezpieczenie takie nie kosztuje wiele. Roczna składka wynosi miedzy 60-80 euro, jej wysokość zależy od zakresu ubezpieczenia i od wysokosci udzialu wlasnego. Jest ono przydatne przy stłuczkach z niejasnym rozkładem winy i jesli zaczodzi koniecznosc dochodzenia wlasnych racji przed sądem. Tutaj czesto potrzebna bedzie sądowa ekspertyza o przebiegu wypadku. Takie koszta ponosi wtedy ubezpieczyciel.

Takie ubezpieczenie odplaca sie z nadwiazka gdy grozi np. postępowanie karne z powodu ucieczki z miejsca wypadku lub przy innych zarzutach karnach w zakresie ruchu drogowego, np. odebranie prawa do jazdy, zatrzymanie prawa jazdy, przekroczenia drogowe. A wiec w wypadkachgdy pomoc adwokata jest niezbedna.

Ubezpieczyciel przejmuje koszta adwokata w zakresie likwidacji szkody komunikacyjnej, koszta procesu sądowego (opłaty sądowe, koszty opinii biegłego sądowego, w razie (częściowego) przegrania procesu też koszy adwokata strony przeciwnej). W sprawach karnych ruchu drogowego przejmowane sa koszta obrony tak długo, jak długo nie zostaniesz skazany za umyślne popełnienie przestępstwa / wykroczenia w ruchu drogowym.

 

Kancelaria prawna Moniki Rohloff
+49 (0)39754 / 52 80 82 Löcknitz
+48 918871025 Szczecin
 
+ 49 (0) 39754 / 52 80 82 Fax - Niemcy 

 https://www.anwalt.de/monika-rohloff


 

© 2023 - Kancelaria prawna Niemcy Rohloff
Erwin-Fischer-Straße 3, 17321 Löcknitz + 49 039754 / 5280 80

Stronę
wykonało

Ważne: Użytkowanie tej strony oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej w Polityce prywatności.